nn

2022-04-20
W środę 20.04.2022 roku przedstawiciele naszej społeczności wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Kandydaci mogli uzyskać inforamcje dotyczące rekrutacji, wyboru rozszerzeń czy oferty językowej dostępnej w naszym liceum. Wszystkich zainteresowanych jeszcze raz serdecznie zapraszamy na dzień otwarty KLO, który odbędzie się 11 czerwca br. w godzinach: 9.00-12.00!

2022-03-25
W nocy z niedzieli na poniedziałek (20/21 marca) szkoła jak nigdy dotąd była zapełniona uczniami. To wszystko dzięki Nocy Filmowej zorganizowanej przez klasę 2A wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Mihal. Uczniowie zebrali się o godzinie 20.00, a wyszli ze szkoły o 6.00. Repertuar był dobrany specjalnie do uczniów i to oni wybrali jakie filmy chcą oglądać. Dostępnych było 5 gatunków: horrory, komedie, kino akcji i fantastyka, a także lubiane nawet przez najstarszych - bajki. Emocji nie było końca – podekscytowanie przy rozpoczęciu ale również smutek gdy nastał ranek i trzeba było zbierać się do domów. Jednak najważniejsze, że dzięki temu mogliśmy się jeszcze bardziej zintegrować z innymi i miło spędzić czas.
Martyna Muzyka i Paweł Urbański 2A

2022-03-04
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy Biblijnej. Jest to dobra okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę o Piśmie Świętym, ale i nabyć nową.
Zgłoszenia chątnych do 14 marca 2022 r. przyjmuje Martyna Muzyka i Paweł Urbański.

2022-02-28
Organizujemy zbiórkę pomocową dla walczącej Ukrainy. Jeżeli chcesz wesprzeć mieszkańców Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie, możesz przynieść do sekretariatu szkoły (parter, p.37): środki higieniczne, koce, żywność długoterminową. Zebrane rzeczy dostarczą potrzebującym: Joannici i Polski Korpus Pokoju.

2022-02-15
W poniedziałek, 14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Nietypowo, bo po raz pierwszy nie w szkole, a online.
W naszej szkole powstała Walentynkowa poczta online. Każdy mógł w pełni anonimowo wysłać Walentynkę swojemu wybrankowi bądź wybrance.
Wybieraliśmy także Najsympatyczniejszą Dziewczynę i Najsympatyczniejszego Chłopaka naszej szkoły. W pierwszym etapie klasy wybierały swoich przedstawicieli, a następnie cała społeczność szkoły mogła wziąć udział w ankiecie. Najsympatyczniejsza Dziewczyna: Anna Badurowicz (2B) i Urszula Kucharska (1B). Najsympatyczniejszy Chłopak: Dominik Bogucki (2A).
Uczniowie klasy 3A przygotowali także playlistę z najlepszymi piosenkami Walentynkowymi,
W Walentynki nie mogło zabraknąć Kahoot’a w którym uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi Walentynek i miłości. Wyniki: Bartosz Maruszczak (1A) – 10 729 punktów, Olaf Mikołajczyk (2B) – 10 720 punktów, Marcelina Wagner (2B) – 10 074 punktów.
Po zsumowaniu wyników najlepsza okazała się klasa 2B (29 636 punktów) na drugim miejscu uplasowała się klasa 1A (25 747 punktów) zaś trzecie miejsce zajęła klasa 2A (23 877 punktów). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział i dobrą zabawę,
Organizatorzy: klasa 3 A z wychowawcą

2022-02-12
Samorząd Uczniowski ogłasza nabór na poniższe stanowiska . Jesteś komunikatywny, kreatywny, a do tego chcesz działać i być na bieżąco w życiu szkoły? Do 23 lutego zadeklaruj swoją chęć u Kasi Łagockiej.
FOTOGRAF. Lubisz pstrykać zdjęcia? U nas masz szansę rozwinąć skrzydła i pokazać na co cię stać - będziesz odpowiedzialny za robienie zdjęć temu co dzieje się w szkole. Zatrzymasz chwilę na dłużej! To okazja by podszkolić oko przed wejściem w prawdziwy świat fotografii. Napisz do nas, to nic nie kosztuje!
KAMERZYSTA. Masz pewną rękę, znasz się na kamerze i wiesz jak stworzyć coś przyjemnego dla oka? Szukamy właśnie kogoś takiego. Kogoś kto pomoże stworzyć nam tegoroczny film promocyjny i nie tylko! Chcesz podjąć te wyzwanie i poczuć satysfakcję widząc uśmiech na twarzach uczniów? Razem damy radę!
MONTAŻYSTA. Potrafisz zrobić coś z niczego i lubisz widzieć efekty swojej pracy? Z twoją pomocą jesteśmy w stanie tworzyć coś wyjątkowego. Zrobimy film promocyjny jakiego jeszcze nie było! Nie czekaj i daj się ponieść wyobraźni....
PIJAROWIEC. Masz pomysł na promocję szkoły w mediach społecznościowych i nie tylko? Twoją mocną stroną jest język polski? Właśnie ciebie szukamy! Twoim zadaniem będzie promocja szkoły, ale także pisanie opisów na stronę i instagrama szkoły. A może nawet zechcesz je poprowadzić? Interesujesz się pracą w social mediach? Masz okazję by spróbować swoich sił, a może nawet odkryjesz nową pasję!
GRAFIK. Malujesz? Rysujesz? A może tworzysz coś w programach komputerowych? Twoja pomoc jest nam potrzebna! Głównym zadaniem będzie tworzenie plakatów informujących o danych wydarzeniach oraz prowadzenie kroniki szkoły. W końcu będziesz mógł realizować swoje artystyczne fantazje.
AKUSTYK. A może kręci Cię muzyka, znasz się na sprzęcie nagłośnieniowym i chciałbyś spróbować swoich sił w pomocy przy szkolnych apelach? Będzie nam miło powitać Cię na naszym pokładzie.
SPECJALISTA DO SPRAW ORGANIZACYJNYCH. Nie znalazłeś miejsca dla siebie, ale mimo to jesteś chętny do pomocy? Nic straconego! Potrzebujemy też kogoś kto będzie ogólnym wsparciem. Pomoże w przygotowaniu eventów, zaangażuje się w film promocyjny i dni otwarte szkoły, ma głowę pełną pomysłów, a przede wszystkim nie boi się wyzwań. Brzmi fajnie? Nie ma na co czekać! Napisz do nas. Pewnie zastanawiasz się co właściwie będziesz z tego miał. A więc poznasz nowych ludzi, zrealizujesz siebie, zyskasz cenne doświadczenie, a dodatkowo otrzymasz pokaźną ilość punktów do zachowania! Nic nie tracisz a tylko zyskujesz. Zgłoś się i pokaż na co cię stać!

2022-01-23
21 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyłsię dzień sportu zorganizowany przez klasę 2B wraz z pomocą Pana Dariusza Kmieciaka oraz Pana Czesława Sienkiewicza. Uczniowie przygotowali cztery konkurencje, odbyły się międzyklasowe zawody w piłkę siatkową, przeciąganie liny, rzuty do kosza i quiz wiedzy o sporcie. Każda osoba dzięki temu mogła znaleźć coś dla siebie. Klasy wylosowały również kolory, w które były ubrane ich reprezentacje. Zwycięzcąi turnieju została klasa 3A, drugie miejsce zajęła klasa 2B, ostatnie miejsce na podium należało do klasy 3B. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wygranych.

2022-01-20
Kończymy pierwszy semestr i rozpoczynamy ferie zimowe. 20 stycznia 2022 r. odbyło się klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogocznej. Wyniki śródrocznej klasyfikacji są następujące:
Średnia ocen wg klas:
4,13 - klasa 1B
4,13 - klasa 3A
4,03 - klasa 2B
4,02 - klasa 3B
3,99 - klasa 2A
3,90 - klasa 1A
3,74 - klasa 3C
Najwyższe średnie ocen uczniów:
5,87 - Olaf Mikołajczyk (2B)
5,80 - Weronika Głowacka (1B)
5,80 - Wiktoria Głowacka (1B)
5,57 - Marcin Zadrożny (3A)
5,33 - Mateusz Jankowski (2A)
5,33 - Amelia Przybysz (2B)
5,29 - Marta Zimniak (3B)
5,21 - Julia Rybusiewicz (3A)
5,21 - Magdalena Czerwińska (3B)
5,14 - Katarzyna Łagocka (3A)
5,13 - Emil Drabiński (1A)
5,13 - Urszula Kucharska (1B)
5,13 - Łukasz Królikowski (2A)
5,07 - Patrycja Szatkowska (1A)
5,00 - Karolina Skowyra (1B)
5,00 - Oliwia Kaldyńska (1B)
5,00 - Patryk Olejarczyk (3A)
5,00 - Michał Swyd (3A)
5,00 - Wiktoria Nowakowska (3C)

2021-12-16
16 grudnia 2021r. w naszej szkole odbył się świąteczny konkurs z języka angielskiego przygotowany przez panią Monikę Jagiełło-Jankowską wraz z grupą rozszerzenia z klasy 3 A i 3 B. Uczniowie klas pierwszych mogli wykazać się znajomością słownictwa, kolęd, gramatyki, a także tradycji świątecznych oraz refleksem. Ich wiedza została sprawdzona podczas ośmiu konkurencji. Ze wszystkich grup zostały nagrodzone trzy, które otrzymały największą liczbę punktów.
1 miejsce - Fanpage Małpy Emila
2 miejsce - Ekipa
3 miejsce – Let’s Go Crazy
Myślę, że każdy z uczestników dobrze się bawił ze względu na wesołą, świąteczną atmosferę. Dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy zwycięzcom.
Oliwia Gnat

2021-12-06
6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki zorganizowane przez klasę 2A wraz z panią Aleksandra Mihal. Uczniowie przygotowali między innymi quiz w tematyce swiatecznej, ściankę - gdzie klasy mogły robić wspólne zdjęcia z wychowawcami, słodki upominek podarowany przez św. Mikołaja oraz jarmark swiateczny, na którym można było znaleźć różnorodne ciasta, pierniki, gorącą czekoladę i nawet popcorn. Cały zysk z kiermaszu zostanie przekazany na karmę i potrzebne rzeczy dla schroniska dla zwierząt.
Zwycięzcy świątecznego quizu:
1. Michał Swyd (3A) - 19374 pkt.
2. Marta Zimniak (3B) - 19283 pkt.
3. Nikola Maleszewska (1A) - 18878 pkt.
Martyna Muzyka
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...

2021-12-04
3 grudnia 2021 r. nasza drużyna gościła w Ornecie na Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halową w składzie: Marcin Szwed (3B), Oskar Żuk (3A), Michał Swyd (3A), Wiktor Leszczewski (3A), Kacper Kmiołek (3B) i Konrad Dąbrowski(3B). Nasze liceum wygrało turniej, co pozwoliło awansować nam do kolejnego etapu rozgrywek, którymi będą zawody rejonowe (powiat lidzbarski, powiat bartoszycki, powiat kętrzyński i powiat węgorzewski). Nad dobrym przygotowaniem naszej drużyny czuwał Pan Dariusz Kmieciak. Michał Swyd

2021-11-26
26 listopada 2021 r. po raz pierwszy odbył się w naszym liceum Szkolny Festiwal Talentów. Imprezę profesjonalnie przygotowali uczniowie klasy 3A, za co im serdecznie dziękujemy. Festiwal bardzo fajnie poprowadzili: Kasia Łagocka i Michał Swyd.
Na scenie zaprezentowali się:
- Urszula Kucharska (1B): keyboard
- Zespół "Dzikie węże": Maja Kobuszewska (2A), Kinga Romasz (2B), Emil Drabiński (1A),
Olaf Mikołajczyk (2B): Wehikuł czasu (Dżem)
- Hanna Kobusz (2A): akordeon
- Mateusz Jankowski (2A) i Maciej Mihal (2A): geograficzny umysł
- Amelia Szuksztul (3A): flet poprzeczny
- Adam Rowiński (3B), Hubert Motylewski (3B), Kamila Kawęcka (3B): zmodyfikowany skecz kabaretu Tey
- Izabela Kozłowska (2A) i Dominik Bogucki (2A): Barka
- Adam Kraczyna (3A): pianino
- Gabriela Wołoszynowska (3C): wokal
- Wiktor Baranowski (3A): fotografia
- Julia Zawadzka (3B): wokal
- Martyna Maciura (3B) i Marta Zimniak (3B): chemiczna magia
- Klaudia Worobiec (2B): wokal
- Aleksandra Stasiewicz (1A): taniec
- Maja Kobuszewska (2A): wokal
- Kuba Radzikowski (3A): cynamonki
Festiwal Talentów miał formułę turnieju międzyklasowego. Dlatego jury w składzie: wicedyrektor p. Grażyna Przasnyska, p. Krzysztof Rowiński, ks. Andrzej Stankiewicz miało za zadanie wyłonić zwycięzców, biorąc pod uwagę liczbę wykonawców danej klasy i ocenę występu. Klasy, które znalazły się w czołówce, mogły wybrać sobie jedną z czterech nagród. I tak:
I miejsce zajęła klasa 2A, uzyskując 113 punktów i wyberając nagrodę: sfinansowanie przejazdu autobusem do Olsztyna i z powrotem (termin wyjazdu, program i jego finansowanie w gestii klasy),
II miejsce: klasa 3A - 66 punktów, nagroda: wyjście do kina w czasie lekcji na wybrany przez klasę film,
III miejsce: klasa 3B - 60 punktów, nagroda: pizza dla całej klasy w czasie lekcji (w szkole lub wyjście),
IV miejsce: klasa 2B - 30 punktów, nagroda: zwolnienie z trzech wybranych przez klasę lekcji.
Organizatorzy przewidzieli jeszcze nagrodę publiczności dla wykonawcy. Odbyło się tajne głosowanie wszystkich zebranych na festiwalu. Najwięcej głosów zdobył zespół "Dzikie węże": Maja Kobuszewska (2A), Kinga Romasz (2B), Emil Drabiński (1A), Olał Mikołajczyk (2B), który zaprezentował "Wehikuł czasu" zespołu "Dżem", uzyskując +50 punktów za aktywność społeczną i artystyczną dla każdego członka zespołu.
Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za to, że mogliśmy poznać ich talenty i zainteresowania, gratulujemy ciekawych pasji i odwagi ich zaprezentowania. Dla nas wszystkich była to wspaniała uczta artystyczna oraz inspiracja do rozwoju własnych zainteresowań. Uczniom klasy 3A serdeczne dzięki za przygotowanie imprezy.

2021-11-19
W dniach 8 - 18 listopada br. nasze liceum było organizatorem rozgrywek sportowych na szczeblu rejonowym (powiat lidzbarski, bartoszycki, kętrzyński, węgorzewski): piłka nożna chłopców, piłka koszykowa i piłka siatkowa. W piłce nożnej chłopców najlepszy okazał się Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 z Bartoszyc. W siatkówce dziewcząt zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące z Bartoszyc, a w siatkówce chłopców pierwsze miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z Węgorzewa. Nad całym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego pan Dariusz Kmieciak i pan Czesław Sienkiewicz. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Andrzeja Stankiewicza, który podczas całego dnia rozgrywek był dla naszych zawodników ogromnym wsparciem. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, drużynom, które przeszły dalej życzymy powodzenia na wyższym szczeblu rozgrywek, a naszym uczniom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i walkę do samego końca.
Wiktoria Nowakowska

2021-11-10
10 listopada 2021 r. na 5 godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniom klasy 3 C i p. Ilonie Lipkiewicz dziękujemy bardzo za perfekcyjne przygotowanie uroczystości.

2021-11-05
Ostatnie październikowe ciepło wykorzystaliśmy na poszukiwanie porostów w najbliższej okolicy szkoły. Porosty występują w różnych miejscach ale najwięcej można spotkać na korze drzew. Zaobserwowaliśmy, że to nie wielkość drzewa ale jego odległość od drogi wpływa na ilość porostów i rodzaj plechy. Obserwacje na żywo potwierdzały informacje zawarte w podręczniku. Teraz uczniowie klasy 2A i 2B z rozszerzoną biologią mogą zaobserwować występowanie, wrażliwych na stężenie dwutlenku siarki w powietrzu porostów, w okolicy swego zamieszkania. Wnioski mogą być różne. Jedno jest pewne - teraz nikt się nie pomyli, czy widzi korę drzewa porośniętą mchem, pierwotkiem czy porostami.
Grażyna Żytko

2021-10-25
25 października br. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została wybrana Katarzyna Łagocka (klasa 3A).
Natomiast Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została wybrana p. mgr inż. Aleksandra Mihal.
Serdecznie gratulujemy!

2021-10-24
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 3B przygotowali ciekawe zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. Na wstępie każda z klas została podzielona na grupy. Następnie każdy zespół miał za zadanie narysować jedną osobę z grona nauczycielskiego. Spośród rysunków w każdej klasie został wyłoniony ten, który najlepiej odwzorowywał wyjątkowość danej osoby, a grupa która go przygotowywała została nagrodzona. W tym samym czasie w pokoju nauczycielskim stacjonowała kawiarenka przygotowana dla nauczycieli. Kiedy tylko uczniowie skończyli swoje pracę, zostały one zaniesione dla pedagogów, których zadaniem było odgadnięcie kogo przedstawia dany rysunek. Wszystkim klasom i nauczycielom dziękujemy za wzięcie udziału w zabawie.
Oliwia Gnat

2021-10-20
18 października br. w naszym liceum na hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Szkół Ponadpodstawowych. W zawodach uczestniczyły następujące szkoły: Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Zawodowych. Zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej zakończył się następującymi wynikami:
Dziewczęta:
KLO : ZSZ 2:0 (25:7; 25:13)
KLO : ZSiPO 0:2 (11:25; 5:25)
ZSiPO : ZSZ 2:0 (25:9; 25:6)
Chłopcy:
KLO : MOW 2:1 (20:25; 25:9; 15:10)
KLO : ZSZ 2:1 (25:17; 21:25; 15:12)
ZSZ – MOW 0:2 (21:25; 14:25)
W klasyfikacji końcowej nasi chłopcy zajęli I miejsce, a nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwali nasi nauczyciele wychowania fizycznego.
Drużyny Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Czesława Sienkiewicza i p. Dariusza Kmieciaka były reprezentowane przez następujących zawodników:
drużyna dziewcząt: Badurowicz Anna 2B, Baraniak Zuzanna 1A, Dąbrowska Marta 3C, Fieducik Małgorzata 3B, Kucharska Urszula 1B, Nowakowska Wiktoria 3C, Słowikowska Aleksandra 3C, Worobiec Klaudia 2B;
drużyna chłopców: Bogucki Dominik 2A, Jankowski Mateusz 2A, Kraczyna Adam 3A, Leszczewski Wiktor 3B, Leśkiewicz Mateusz 2A, Kmiołek Kacper, Mihal Maciej 2A, Olejarczyk Patryk
3A, Pastuch Damian 3B, Swyd Michał 3A, Szwed Marcin 3B.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego liceum.
Ania Badurowicz

2021-10-18
Nasza szkoła ma wielu utalentowanych uczniów. Jednym z nich jest Adam Rowiński z klasy 3B. Na kilku lekcjach z fizyki podzielił się z rówieśnikami swoją pasją związaną z prądem elektrycznym. Zachwycił nas nie tylko swoją wiedzą, ale i sposobem jej przekazywania. Jego wykład “ Wszystko co związane z prądem” był ciekawy, błyskotliwy ,pełen humoru, a przede wszystkim doskonale przygotowany. Prezentacja była podzielona na dwie części: teoretyczną i eksperymentalną.
W części teoretycznej omawiane były podstawy teorii takie jak: co nazywamy prądem elektrycznym?, różnica między prądem zmiennym a stałym, co to Amper, Volt, Om?, wzory i przekształcenia ich, równolegle czy szeregowo? W części eksperymentalnej znalazł się pokaz doświadczeń: kak kondensator wygładza napięcie?, bezpieczeństwo prądu, rozładowywanie kondensatora. Oprócz tego uczniowie mogli oglądać następujące przedmioty, które są własnością Adama: radzieckie i oolskie lampy elektronowe, oolski mikroprocesor MCY7880, przekaźniki, tranzystory, polski transformator, polski silnik na prąd zmienny (w postaci suszarki elektrycznej), kondensatory, książki dla radioamatorów, własne układy (bramki logiczne, generatory dźwiękowe), rezystory. Na koniec Adam przygotował dla klas 3A i 3B zadania z prądu elektrycznego. Dziękujemy Adamie za wszystko. Czekamy na więcej :)

2021-10-09
Miło jest nam poinformować, że dwoje uczniów naszego liceum otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022. Są to:
- Olaf Mikołajczyk (klasa 2B)
- WIktoria Nowakowska (klasa 3C)
Serdecznie gratulujemy!

2021-10-01
30 września 2021 r. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Lidzbarskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych zajęła nasza drużyna w składzie: Michał Swyd, Konrad Szostak, Oskar Żuk, Kacper Kmiołek, Oliwier Michalak, Marcin Szwed, Wiktor Leszczewski i Antoni Zabłocki.
1 października 2021 r. III miejsce w IV Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników oraz Uczniów Szkół Średnich o Puchar Starosty Lidzbarskiego zajęła nasza drużyna w składzie: p. Marta Lik, ks. Andrzej Stankiewicz, p. Czesław Sienkiewicz, p. Dariusz Kmieciak, Adam Kraczyna, Maciej Mihal, Dominik Bogucki, Małgorzata Fieducik, Klaudia Worobiec i Weronika Rafalska.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom oraz trenerom: p. Czesławowi Sienkiewiczowi i p. Dariuszowi Kmieciakowi.

2021-09-30
30 września 2021 roku nauczyciele akademiccy z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przeprowadzli w naszej szkole warszaty dla uczniów, którzy uczą się biologii w zakresie rozszerzonym:
- "Różnorodność grzybów",
- "Ptaki - cztery pory roku",
- "Co drzemie w hemie".

2021-09-19
Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy serdecznie na spotkanie w środę, 22 września 2021 r. o godz. 17.00.

2021-09-18
We wtorek 7.09.2021 r. uczniowie klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczyniami panią Adrianną Lewandowską i panią Małgorzatą Olejarczyk wybrali się na pierwszy wyjazd integracyjny do Kulki - Ośrodka wypoczynkowego na Mazurach. Wśród różnorodnych zajęć nasi uczniowie brali udział z warsztatach łuczniczych, zajęciach survivalowych oraz próbowali swoich siła na ściance wspinaczkowej. Wszystkie zajęcia odbyły się pod okiem profesjonalnych instruktorów i animatorów. Miło spędzony czas zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. O nasze bezpieczeństwo dbali również pani Ilona Lipkiewicz oraz pan Dariusz Kmieciak, którym bardzo dziękujemy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Kierowcy z firmy transportowej RIK.

2021-09-15
Rozpoczynamy prezentację wyników egzaminów maturalnych naszych pierwszych Absolwentów. Poniżej język polski. Serdecznie gratulujemy zdającym i p. Ilonie Lipkiewicz, która do tego egzaminu uczniów przygotowała.

2021-08-27
Rozkład jazdy RIK-BUS z Bartoszyc do naszego liceum od 6 września br.

2021-08-24
Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. (środa):
- godz. 8.15 - Msza święta o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym
(kościół św. Andrzeja Boboli - ul. Polna)
- godz. 9.00 - Uroczystość Rozpoczęcia Roku (szkoła)

2021-08-20
Podział uczniów klas pierwszych na oddziały klasowe i grupy jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej w szkole.
Uczniom naszej szkoły możemy go przesłać e-mailowo, jako odpowiedź, po przesłaniu takiej prośby na e-mail: klolidzbark@gmail.com
2021-07-16
Uprzejmie informujemy, że w okresie od 19 lipca do 31 sierpnia sekretariat szkoły czynny jest od godziny 9.00 do 11.00
(od poniedziałku do piątku).

2021-07-09
Tym, którzy to uczynili, gratuluję bardzo dobrej decyzji.
Osoby starsze i młodsze (od 12 lat), które nie miały czasu na szczepienie, mają obawy, nie widzą potrzeby – gorąco zachęcam i proszę o zgłoszenie się na szczepienie przeciw COVID-19. Dlaczego?
Bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć wzrostu zakażeń i normalnie funkcjonować. Im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną. Nie będzie nam groziło zamknięcie szkół, sklepów, basenów, siłowni, kin i innych obiektów. Nie będziemy też musieli nosić maseczek.
Jednak, co najważniejsze, szczepiąc się poważnie traktujemy życie i zdrowie własne, ale i najbliższej rodziny, przyjaciół, znajomych. Nie ma bowiem innego sposobu na ograniczenie i zażegnanie epidemii koronawirusa. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat. Dzięki szczepieniom udało się skutecznie wyeliminować lub zmniejszyć ilość zachorowań na wiele śmiertelnych chorób: błonicę, odrę, polio czy gruźlicę.
Przeanalizowane najnowsze dane wskazują, że 98,8 % zgonów dotyczy osób niezaszczepionych.
Nie obawiajmy się możliwych skutków ubocznych szczepionki przeciw COVID-19. One możliwe są po każdej szczepionce. A jeżeli nawet 1-2 dni poczujemy się po szczepieniu gorzej, to jest to lepsza opcja niż poważne uszkodzenie organizmu (czego doświadczyło wielu chorych na COVID-19) lub śmierć. Pod względem liczby zmarłych w Polsce 2020 rok był najczarniejszym rokiem od czasu zakończenia drugiej wojny światowej. Niestety spowodował to bezpośrednio COVID-19, jak i utrudniony dostęp do służby zdrowia, do czego przyczyniła się także panująca epidemia. Jeżeli się zaszczepimy, ten scenariusz się nie powtórzy.
Daj szansę pomóc sobie i innym!
Ks. Piotr Duksa

2021-06-29
Podręczniki w naszej szkole do konkretnych przedmiotów mogą by:
- niepotrzebne, gdyż nauczyciel sam przygotowuje materiały dydaktyczne,
- w bibliotece do wypożyczenia na cały rok,
- w salach lekcyjnych do wykorzystania podczas lekcji (w domu nie ma takiej
potrzeby),
- zakupione przez ucznia.
Klasa, przedmiot, która opcja z powyższych? Sprawdź poniżej:

2021-06-25
25 czerwca 2021 r. zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie otrzymali świadectwa podsumowujące rok pracy w szkole i w większej części podczas nauczania zdalnego. Nagrodzono laureatów konkursów i olimpiad, osoby z najwyższą frekwencją i najwyższymi wynikami w nauce. W rankingu klas na pierwsze miejsce wysunęła się klasa 1B (wychowawca: mgr Dariusz Kmieciak), uzyskując średnią ocen 4,62 i także najwyższą frekwencję 94,90%.
Najwyższą i najniższą średnią ocen w szkole uzyskali następujący uczniowie:
6,00 - Olaf Mikołajczyk (klasa 1B)
5,81 - Mateusz Jankowski (klasa 1A)
5,73 - Julia Rybusiewicz (klasa 2A)
5,73 - Marcin Zadrożny (klasa 2A)
5,69 - Amelia Przybysz (klasa 1B)
5,67 - Patryk Olejarczyk (klasa 2A)
5,53 - Magdalena Czerwińska (klasa 2B)
5,53 - Marta Zimniak (klasa 2B)
5,47 - Michał Swyd (klasa 2A)
5,44 - Maciej Ciżowski (klasa 1B)
5,38 - Izabela Kozłowska (klasa 1A)
5,38 - Patrycja Kłosowska (klasa 1B)
5,33 - Katarzyna Łagocka (klasa 2A)
5,25 - Małgorzata Fieducik (klasa 1B)
5,25 - Marcelina Wagner (klasa 1B)
5,25 - Klaudia Worobiec (klasa 1B)
5,13 - Weronika Biculewicz (klasa 1A)
5,13 - Łukasz Królikowski (klasa 1A)
5,13 - Kacper Werwiński (klasa 1A)
5,10 - Wiktoria Nowakowska (klasa 2C)
5,07 - Wiktor Leszczewski (klasa 2A)
5,07 - Klaudia Lasowa (klasa 2B)
5,06 - Mateusz Lipkiewicz (klasa 1A)
5,06 - Emilia Macias (klasa 1B)
5,00 - Maciej Mihal (klasa 1A)
5,00 - Kinga Romasz (klasa 1B)
5,00 - Martyna Tunkiewicz (klasa 2A)
5,00 - Przemysław Bołoczko (klasa 3A)
5,00 - Natalia Słońska (klasa 3A)
5,00 - Karolina Tobisz (klasa 3A)
4,94 - Anna Badurowicz (klasa 1B)
4,94 - Wiktoria Kordalska (klasa 3A)
4,94 - Katarzyna Tomczak (klasa 3A)
4,88 - Cezary Brodowski (klasa 1A)
4,88 - Mateusz Leśkiewicz (klasa 1A)
4,88 - Dżesika Szymanowicz (klasa 1B)
...
2,67 - xyz
2,47 - yxz
2,33 - zxy
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym oraz wszystkim, którzy otrzymali promocję do kolejnej klasy. Życzymy miłych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!

2021-05-28
Dzień Otwarty - 12 czerwca 2021 r. Dziękujemy bardzo za spotkanie wszystkim, którzy nas odwiedzili.

2021-05-26
Uczniowie naszej szkoły wraz z p. mgr inż. Aleksandrą Mihal (opiekunką Samorządu Uczniowskiego) przygotowali film o naszym liceum.
Zapraszamy do obejrzenia: film...

2021-05-02
Życzenia dla Absolwentów przesyła p. Zbigniew Steckiewicz, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

2021-04-30
30 kwietnia br. rok szkolny zakończyli nasi Maturzyści, którzy naukę w liceum rozpoczęli trzy lata temu, wspaniale współpracując z wychowawcą p. mgr Jolantą Kosmalą.
Najwyższe wyniki w czasie edukacji szkolnej osiągnęli:
- Przemysław Bołoczko: średnia ocen 5,00
- Natalia Słońska: średnia ocen 5,00
- Karolina Tobisz: średnia ocen 5,00
- Wiktoria Kordalska: średnia ocen 4,94
- Katarzyna Tomczak: średnia ocen 4,94
- Karolina Pytlarczyk: średnia ocen 4,83
- Patrycja Nowicka: średnia ocen 4,78
- Justyna Olkowska: średnia ocen 4,78
- Dominika Szewczyk: średnia ocen 4,78
Średnia klasy: 4,36
Serdecznie gratulujemy ukończenia liceum, życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych, wyboru dobrych i ciekawych studiów oraz wiele powodów do satysfakcji i radości życia.

2021-03-29
Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na PROJEKT EDUKACYJNY. Projekt mógł dotyczyć:
- doposażenia szkoły,
- organizacji zajęć pozalekcyjnych,
- organizacji festynu, koncertu, turnieju, imprezy sportowej, itp.
- działania rozwijającego zainteresowania i talenty uczniów,
- innego działania, które skierowane byłoby dla lub do społeczności szkolnej.
Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Przasnyska, Jolanta Kosmala, Aleksandra Mihal, Marta Lik, Adrianna Lewandowska i Alicja Siemaszko, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej, przyznała:
I miejsce - projekt "Sprzed monitora do planszówek. Gry bez prądu"
Projekt przewiduje przeprowadzeniu turnieju 5 gier planszowych.
Liczba uzyskanych punktów: 36,5
Wartość projektu: 2 990 zł
Kierownik projektu: Wiktor Leszczewski
Członkowie Zespołu: Wiktor Baranowski, Patryk Olejarczyk, Michał Swyd, Marcin Zadrożny
II miejsce - projekt "Segregacja odpadów"
Projekt umożliwi społeczności szkolnej prawidłową segregacje odpadów na terenie szkoły.
Liczna uzyskanych punktów: 35,3
Wartość projektu: 1 245 zł
Kierownik projektu: Alicja Jasiun
Członkowie Zespołu: Marta Bińkowska, Oliwia Nowacka, Amelia Szuksztul, Adam Kraczyna
III miejsce - projekt "Festyn Letnie Mikołajki"
Projekt przewiduje organizację festynu.
Liczba uzyskanych punktów: 27,7
Wartość projektu: 2 235 zł
Kierownik projektu: Izabela Kozłowska
Członkowie Zespołu: Monika Moniuszko, Kacper Werwiński, Weronika Biculewicz
Serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów, wysokich ocen i życzymy sukcesów w realizacji projektów.

2021-03-15
Co roku, 14 marca, obchodzony jest Dzień liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Liczbie Pi. Udział w nim wzięło 15 uczniów ze wszystkich klas. Konkurs został zorganizowany w formie quizu za pomocy platformy Kahoot! Wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce Marcin Zadrożny 2A
2 miejsce Zuzanna Kielak 1B
3 miejsce Hubert Motylewski 2B
Jeżeli ktoś chciałby poczuć się jak uczestnit konkursu może rozwiązać quiz, który jest dostępny do 31 marca pod linkiem https://kahoot.it/challenge/06513180?challenge-id=06f59714-0599-4d59-81b6-914e36b017cd_1615814817739
Wszystkim uczestnikom serdecznie graulujemy!
mgr inż. Aleksandra Mihal

2021-02-22
3 marca 2021 r. (środa), godz. 9.00 - język polski PP
4 marca 2021 r. (czwartek), godz. 9.00 - matematyka PP
5 marca 2021 r. (piątek), godz. 9.00 - język angielski PP
8 marca 2021 r. (poniedziałek), godz. 9.00 - język angielski PR
8 marca 2021 r. (poniedziałek), godz. 9.00 - język niemiecki PP
9 marca 2021 r. (wtorek), godz. 9.00 - język polski PR
10 marca 2021 r. (środa), godz. 9.00 - matematyka PR
11 marca 2021 r. (czwartek), godz. 9.00 - biologia PR
12 marca 2021 r. (piątek), godz. 9.00 - chemia PR
12 marca 2021 r. (piątek), godz. 9.00 - wiedza o społeczeństwie PR
15 marca 2021 r. (poniedziałek), godz. 9.00 - historia PR
16 marca 2021 r. (wtorek), godz. 9.00 - geografia PR

2021-02-12
11 i 12 lutego br. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzeciej (zakres rozszerzony z biologii) byli uczestnikami webinaru na temat: „Świat pasożytów, czy trzeba się ich obawiać?”. Wykład był prowadzony przez panią dr Iwonę Jeleń z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie, w ramach projektu-Spotkania z nauką. Nasi uczniowie już korzystali z zajęć z tego projektu ale były one prowadzone w sposób bezpośredni. Ten wykład po raz pierwszy słuchali zdalnie. Pod względem technicznym uczniowie sobie świetnie poradzili. A oto kilka ich uwag i spostrzeżeń wychwyconych na gorąco: Zdaniem Małgosi z klasy pierwszej – był ciekawie. Spotkanie przebiegało płynnie, nawet nie wiem kiedy minęła godzina. Dzięki wykładowi wiem, na przykład jak ważne jest odrobaczanie naszych pupili w ramach ochrony ich i naszego zdrowia. Była to dobra okazja do pogłębienia wiedzy - to opinia Alicji z klasy drugiej. Podobało się nam ale było szybkie tempo i trudno było zrobić notatki – to spostrzeżenie Magdy z klasy trzeciej. Dziękujemy, że mogliśmy skorzystać z ciekawej oferty Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie.Inicjatorem i organizatorem spotkania była Grażyna Żytko, nauczycielka biologii.

2021-02-04
Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Poprzez przekazanie 1% podatku możemy wesprzeć Katolickie Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim. Czyniąc to pomagamy szkole,
inwestujemy w wychowanie i edukację młodzieży.
Numer KRS: 0000205924 z dopiskiem: wsparcie działań szkoły.

2021-01-09
8 stycznia 2021 r. odbyła się ,,Noc Biologów" organizowana przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Nasi młodzi miłośnicy biologii wzięli udział w przeróżnych wykładach zorganizowanych online. Na wykładzie ,,krwawe zajęcia" uczniowie mogli dowiedzieć się co takiego uczynił Edward Piotrowski, a także jak odróżnić plamy krwiopodobne od krwi czy krew ludzką od zwierzęcej. Najciekawszą częścią zajęć była reakcja chemiluminescencji czyli wykrywania nawet niewidocznych plam krwi na miejscu zbrodni. Pan Grzegorz opowiadał o wszystkim jasno i szczegółowo. Dzięki licznym nagraniom z doświadczeń wykład był ciekawy i udowodnił że nauka online nie musi być nudna - wspomina Kasia, uczestniczka zajęć. Serdecznie dziękuję wszystkim moim uczniom - napisała p. Grażyna Żytko - którym udało się wziąć udział w ciekawych zajęciach w ramach projektu NOC BIOLOGÓW. Jestem z Was dumna, że w czasie wolnym od szkoły, w czasie ferii, poszerzacie swoją wiedzę, korzystacie z różnych ciekawych projektów biologicznych. Życzę Wam miłego wypoczynku w drugim tygodniu ferii.

2020-12-22
Ze względu na wcześniejsze ferie zimowe, wcześniej niż zwykle zakończyliśmy pierwszy semestr. 21 grudnia 2020 r. odbyła się klasyfikacyjna rada pedagogiczna, tym razem za pośrednictwem aplikacji TEAMS. Wyniki klasyfikacji śródrocznej są następujące:
Średnia ocen wg klas:
4,55 - klasa 1B
4,53 - klasa 1A
4,42 - klasa 2A
4,02 - klasa 3A
4,01 - klasa 2B
3,87 - klasa 2C
Najwyższe średnie ocen uczniów:
5,94 - Olaf Mikołajczyk (1B)
5,56 - Amelia Przybysz (1B)
5,53 - Marcin Zadrożny (2A)
5,53 - Magdalena Czerwińska (2B)
5,50 - Mateusz Jankowski (1A)
5,44 - Maciej Ciżowski (1B)
5,40 - Julia Rybusiewicz (2A)
5,33 - Katarzyna Łagocka (2A)
5,33 - Patryk Olejarczyk (2A)
5,31 - Izabela Kozłowska (1A)
5,25 - Kacper Werwiński (1A)
5,25 - Marcelina Wagner (1B)
5,20 - Michał Swyd (2A)
5,19 - Weronika Biculewicz (1A)
5,19 - Patrycja Kłosowska (1B)
5,13 - Klaudia Worobiec (1B)
5,13 - Marta Zimniak (2B)
5,06 - Emilia Macias (1B)
5,00 - Mateusz Lipkiewicz (1A)
5,00 - Wiktor Leszczewski (2A)
5,00 - Przemysław Bołoczko (3A)
Serdecznie gratulujemy!

2020-12-16
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny organizuje Uniwersytet Jagielloński. Wzięli w nim udział także uczniowie naszego liceum, a troje z nich z sukcesem ukończyło etap II wojewódzki, kwalifikując się do etapu centralnego. Są to:
- Marcin Zadrożny (klasa 2A) - 74% punktów,
- Adam Kraczyna (klasa 2A) - 73,1% punktów,
- Katarzyna Łagocka (klasa 2A) - 54% punkty.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Kubiak.
Serdecznie gratulujemy!!!

2020-12-12
Na początku października 2020 r. dziewięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Teście MULTITEST 2020 z języka polskiego.
Dwie osoby uzyskały tytuł Laureata, są to:
- Hubert Motylewski z klasy 2B ( 9 miejsce w kraju)
- Angelika Komarowska z klasy 1A ( 10 miejsce w kraju).
Uczniów do testu przygotowała p. Ilona Lipkiewicz.
Serdecznie gratulujemy!!!

2020-11-12
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
nauka na odległość jest dzisiaj koniecznością. Stanowi ona zarówno dla uczniów i rodziców, jak i nauczycieli, duże wyzwanie. Jako szkoła chcemy dostosowywać organizację nauczania, metody kształcenia i sposoby wzajemnej komunikacji do warunków jakie dzisiaj mamy oraz możliwości naszych uczniów. Stąd zwacamy się z gorącą prośbą wypełnienie niżej zamieszczonej ankiety. Hasło dostępu do niej zostało wysłane na pocztę w Librusie. Dziękujemy bardzo za udział w badaniu ankietowym.

2020-11-07
Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum znalazło się wśród szkół, które otrzymało 25 tabletów Huawei MediaPad 5 z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), rysikiem oraz klawiaturą bezprzewodową (Bluetooth) z etui.
„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem Państwowego Instytutu Badawczego NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa), udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

2020-11-02
Do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej (organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński) zakwalifikowało się 7 uczniów naszego liceum:
- Wiktor Baranowski (2A)
- Klaudia Białous (2C)
- Wiktoria Dzikiewicz (2A)
- Adam Kraczyna (2A)
- Katarzyna Łagocka (2A)
- Patryk Olejarczyk (2A)
- Marcin Zadrożny (2A)
Serdecznie gratulujemy w.w. uczniom oraz Pani Profesor Ewie Kubiak, która uczniów do olimpiady przygotowała.

2020-10-29
Nową Przewodniczącą Samorządu Szkolnego zostałała wybrana Katarzyna Łagocka, uczennica klasy 2A.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została wybrana p. mgr inż. Aleksandra Mihal, naauczyciel matematyki i wychowawca klasy 1A.
Serdecznie gratulujemy!!!

2020-10-25
Link do głosowania - dostępny do 29.10.2020 r. (czwartek) do godz. 15.00
Każdy może oddać jeden głos na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i jeden głos na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego (głosowania umieszczone są na jednej karcie do głosowania). Logowanie do karty głosowania możliwe będzie przy pomocy jednorazowego tokena otrzymanego drogą elektroniczną od wychowawcy klasy.
Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:
- LASOWA Klaudia (2B)
- ŁAGOCKA Katarzyna (2A)
- SZWED Marcin (2B)
- URBAŃSKI Paweł (1A)
Kandydaci na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego:
- LIPKIEWICZ Ilona
- MIHAL Aleksandra

2020-10-24
Od 26.10.2020 r. do 29.11.2020 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami, przechodzimy na formę kształcenia na odległość (wszystkie lekcje odbywają się zdalnie).
Do nauczania wykorzystujemy program Office 365 aplikację TEAMS. Szczegóły dotyczące organizacji kształcenia opublikowane są w Librusie i przesłane przez pocztę do uczniów, rodziców i nauczycieli.

2020-10-09
W czwartek, 8 października, uczniowie klasy 2A i 2B prowadzili obserwacje porostów na terenie wokół szkoły. Porosty to organizmy glonów i grzybów żyjących w symbiozie. Ich obecność jest dla nas wskaźnikiem stanu czystości powietrza pod względem zawartości tlenków siarki. Uczniowie dostrzegli, że blisko ulicy jest zdecydowanie mniej porostów niż w głębi osiedla. Zrobiliśmy kilka ciekawych zdjęć, które może zachęcą innych uczniów do prowadzenia własnych obserwacji w najbliższym otoczeniu.

2020-10-07
Miło jest nam zakomunikować, że dwie nasze uczennice otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok 2020/2021. Są to:
- Magdalena Czerwińska (kl. 2B)
- Marta Dąbrowska (kl. 2C)
Serdecznie gratulujemy !

2020-10-01
1 października odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Rodziców naszego liceum. Przewodniczącą została p. Joanna Kłosowska, sekretarzem p. Aneta Magun, skarbnikiem p. Iwona Łagocka, członkiem p. Renata Szwed i Lidia Gacyk. Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy satysfakcji z pracy dla dobra naszej szkoły.

2020-09-24
W środę, 23 września br. dziewczęta z klasy 2A zorganizowały ognisko z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy udali się na Przystań Kajakową by wspólnie spędzić czas przy ognisku, zabawach i śpiewie. Podzieliliśmy się na dwie drużyny, wymyśliliśmy hymn, herb oraz stworzyliśmy stroje na wybieg mody. Naszymi modelami byli: Adam i Natalia. Graliśmy również w bingo, które miało na celu poznanie się, mieliśmy do wykonania wiele zadań, do których niezbędna była integracja grupy. Odgrywaliśmy scenki, przy których było dużo śmiechu i frajdy. Z pewnością każdy z nas nie może doczekać się następnego takiego wyjścia! Było świetnie.
Gosia Mucha

2020-09-22
W dniu 22.09.2020 r. kolejna grupa uczniów (z klasy 2A i 2B), realizująca przedmiot geografia na poziomie rozszerzonym, uczestniczyła w zajęciach warsztatowych. Lekcja w terenie była podsumowaniem zdobytej do tej pory wiedzy z zakresu geografii fizycznej. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie obserwacji, następnie na ich podstawie i wiedzy własnej, stworzenie charakterystyki miejsca - Leśnego Parku Uzdrowiskowego Doliny Symsarny. Uczestnicy zajęć wykonywali przykładowe pomiary oraz analizowali wyniki swoich badań. Dzisiejszy dzień był świetną okazją do przećwiczenia poszczególnych zadań i poznania z bliska naszej okolicy.

2020-09-18
W czwartek, 17 września br uczniowie klas 2A, 2B oraz 2C, którzy wybrali biologię w zakresie rozszerzonym, mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowo ciekawych zajęciach biologicznych. Do naszej szkoły, w ramach projektu - Wypożycz sobie naukowca, przyjechali biolodzy z UWM: pani dr hab. Anna Biedunkiewicz, z Katedry Mikrobiologii i Mykologii, przeprowadziła wykład na temat „Różnorodność świata grzybów”. pani dr hab. inż. Gabriela Siawnys, z Katedry Anatomii i Fizjologii Zwierząt, przeprowadziła wykład na temat „Leptyna- hormon o wielu obliczach”. Pani dr Wioletta Pluskota, z Katedry Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin, przeprowadziła warsztaty na temat „Informacja zawarta w genach”. Wykłady bardzo zainteresowały uczniów i były okazją do poznania treści wykraczających poza podstawę programową. Na warsztatach uczniowie samodzielnie wykonali model DNA w technice origami, rozwiązywali zadania praktyczne dotyczące budowy DNA, procesu transkrypcji, translacji, kariotypu człowieka oraz poznali wiele interesujących informacji na temat dziedziczenia. Bardzo dziękujemy naszym Gościom i niecierpliwie czekamy na kolejne zajęcia.

2020-09-11
W dniu 11.09.2020 roku, uczniowie 3 klasy KLO wzięli udział w zajęciach warsztatowych na obszarze Leśnego Parku Uzdrowiskowego Doliny Symsarny. Lekcje terenowe były dobrą okazją do powtórzenia materiału z dziedziny geografii fizycznej i wykorzystania teorii w praktyce. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie określonych pomiarów m. in. prędkości wody, przepływu, pH wody oraz praca z mapą topograficzną. Pogoda dopisała, a czas spędzony na zgłębianiu wiedzy o naszej okolicy będziemy miło wspominać.

2020-09-11
W piątek, 11 września, uczniowie klasy 1A, 1B oraz 2A, 2B uczestniczyli w biologicznych zajęciach terenowych. Celem było poznanie roślin zielnych, krzewów i drzew oraz grzybów występujących na terenie wokół szkoły. Prowadzący – dr Grzegorz Fiedorowicz i dr Mieczysława Fenyk z UWM Olsztyn, pokazali i omówili gatunki występujące w okolicy oraz w bardzo ciekawej formie przekazali informacje o możliwościach wykorzystania tych gatunków w życiu codziennym. Uczniowie dowiedzieli się co można a czego nie należy jeść, z czego można zrobić zdrową herbatkę, w jaki sposób dawniej wykorzystywano niektóre rośliny. Poza tym uczniowie poznali przykłady zależności między organizmami np. mikoryzę, sposoby ochrony przed roślinożercami, przykłady roślin inwazyjnych. Dziękujemy naszym Gościom za bardzo ciekawe przeprowadzenie zajęć!

2020-09-01
1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, trzeci funkcjowania Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim. Do klasy pierwszej w tym roku zgłosiło się 96 kandydatów, przyjęliśmy 58 uczniów, tworząc dwie klasy pierwsze. Nowy rok szkolny rozpoczyna 164 uczniów, w tym 26 maturzystów.
Podczas uroczystości uczniowie, którzy poprzedni rok szkolny ukończyli z wyróżnieniem, otrzymali pamiątkowe statuetki. Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukceców i życzymy kolejnych w nowym roku szkolnym.

2020-09-01
Bilety miesięczne kupujemy w sekretariacie szkoły do 5-tego każdego miesiąca.
Rozkład jazdy obowiązujący od 2 września 2020 r.

2020-08-21
Poniżej zamieszczamy podział uczniów klas pierwszych na klasy.
Do zobaczenia 1 września br...

2020-07-08
Ze względu na wysokie ceny podręczników szkolnych i jak na razie brak ich darmowej wersji elektronicznej, od 1 września 2020 r. Katolickie Liceum Ogólnokształcące, w celu obniżenia wydatków finansowych naszych uczniów i ich rodziców, wprowadza (biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe) cztery rodzaje "posiadania" przez uczniów podręczników:
- podręczniki dostępne są dla uczniów w sali lekcyjnek i wykorzystywane tylko podczas lekcji (nie ma potrzeby zakupu podręcznika),
- uczeń zakupuje własny podręcznik i wykorzystuje go także w domu,
- podręcznik jest do wypożyczenia na cały rok w bibliotece szkolnej,
- nauczyciel przygotowuje dla uczniów materiały dydaktyczne (nie używa się podręcznika).
W niżej zamieszczonym wykazie podręczników jedna z powyższych opcji została zamieszczona przy każdym podręczniku.
Ostatni dzień wystawiania propozycji ocen
16.06- CzwartekBoże Ciało. Dzień ustawowo wolny
17.06- PiątekDzień dodatkowo wolny
20.06- PoniedziałekOstatni dzień wystawiania ocen
21.06- WtorekPosiedzenie Rady Pedagogicznej
21.06- WtorekSzkolny Dzień Sportu (organizuje kl. 2B)
22.06- ŚrodaSzkolna gra terenowa (organizuje kl. 3B)
23.06- CzwartekZajęcia turystyczno-rekreacyjne
24.06- PiątekZakończenie roku szkolnego (organizuje kl. 1A)
25.06- SobotaRozpoczęcie wakacji