ul. Polna 36
11-100 Lidzbark Warmiński
601 - 69 - 69 - 75

Informacje o szkole

Liceum jest szkołą dostępną dla wszystkich. Jesteśmy szkołą niepubliczną o uprawieniach szkoły publicznej. Nauka jest bezpłatna (nie pobieramy czesnego).

Plan nauczania przewiduje naukę dwóch języków obcych w grupach ze względu na stopień zaawansowania. Pierwszym jest język angielski. Drugi język wybiera uczeń spośród następujących:

• język niemiecki,
  • język włoski,
  • język rosyjski.

Liceum nie narzuca realizacji przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Każdy uczeń wybiera je z oferty szkoły, a także decyduje o ich liczbie (minimum dwa):

• język polski,
  • język angielski,
  • język niemiecki,
  • historia,
  • wiedza o społeczeństwie,
  • geografia,
  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • matematyka,
  • informatyka.

Nowy ramowy plan nauczania (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej) zakłada, że dyrektor ustala do realizacji w klasie I jeden przedmiot spośród przedmiotów:

• filozofia,
  • plastyka,
  • muzyka,
  • język łaciński i kultura antyczna

W naszej szkole wyboru tego przedmiotu dokonuje uczeń.

Uczniom proponujemy bogatą ofertę dodatkowych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych:

• zajęcia wyrównawcze,
  • praca z uczniem zdolnym,
  • zajęcia przygotowujące do uczestnictwa w konkursach przedmiotowych i olimpiadach,
  • koła przedmiotowe stwarzające możliwość realizacji swoich zainteresowań, pasji i talentów,
  • bogatą  ofertę zajęć sportowych (do dyspozycji mamy halę sportową, salę gimnastyczną, siłownię i orlik),
  • możliwość aktywnej pracy w Samorządzie Uczniowskim,
  • uczestnictwo w organizowanych wyjazdach rekreacyjno – wypoczynkowych,
  • udział w programach edukacyjnych i wymianach międzynarodowych (np. Niemcy, Włochy),
  • możliwość ukończenia kursu na prawo jazdy kategorii B (płatne tylko zajęcia praktyczne nauki jazdy według preferencyjnych stawek).

Program wychowawczo-profilaktyczny oparty jest na zasadach i wartościach chrześcijańskich.

Nauczyciele uczący w szkole posiadają wysokie kompetencje pedagogiczne i metodyczne, pracują z pasją, czują się odpowiedzialni za uczniów. Część zajęć prowadzona jest przez nauczycieli akademickich.

Zapewniamy poziom kształcenia dostosowany do indywidualnych możliwości i predyspozycji intelektualnych uczniów.

Stawiamy na zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego, psychicznego i zdrowotnego uczniów. Uczymy kreatywności, radzenia sobie z problemami i podejmowania właściwych decyzji w różnych sytuacjach życiowych (w planie nauczania są podstawy psychologii, pedagogiki i prawa).

W Liceum panuje życzliwa atmosfera, uczniowie współdecydują o organizacji i funkcjonowaniu szkoły.

Uczniowie mają do dyspozycji pokój uczniowski wyposażony w indywidualne, zamykane szafki, kanapy, fotele, ławy, stoliki, mikrofalówkę, lodówkę, zmywarkę, możliwość zaparzenia herbaty i kawy, dostęp do Wi-Fi.

W najbliższym czasie
do góry ↑