ul. Polna 36
11-100 Lidzbark Warmiński
601 - 69 - 69 - 75

Pytania i odpowiedzi

Poniżej odpowiadamy (nie podając autora) na pytania kierowane do nas drogą e-mailową lub sms-ową, szczególnie powtarzające się. I zapraszamy do zadawania kolejnych pytań.

Pytanie:
 Czy szkoła będzie płatna, jeżeli tak to ile?
Odpowiedź: Nie będziemy pobierać opłat (czesnego).

Pytanie: Czy jest przewidziana wymiana młodzieży, wyjazdy w ramach nauki języka włoskiego?
Odpowiedź: Tak, jak najbardziej.

Pytanie: Czy po liceum katolickim można iść na studia na inne uczelnie, czy tylko na KUL i wydziały teologii?
Odpowiedź: Nasze liceum ma uprawnienia szkoły publicznej i po ukończeniu daje możliwości dalszego kształcenia, tak jak każde inne liceum.

Pytanie: Kiedy wybieramy rozszerzenia?
Odpowiedź: Pod koniec klasy I, realizowane są od klasy II.

Pytanie: Czy jak szkoła katolicka to będą tam msze święte odprawiane, ile razy w tygodniu, czy codziennie, o której, obowiązkowo?
Odpowiedź: Miejscem odprawiania Mszy świętych jest kościół, a szkoła służy innym celom i tego się trzymajmy... Nie będziemy na nikim wymuszać ani sprawdzać praktyk religijnych. Porządek Mszy św. podany jest na stronie każdej parafii.

Pytanie:  Może warto podać ludziom do wiadomości wyniki matur, szczególnie z rozszerzeń w ostatnich latach z chemii, fizyki, biologii, języka polskiego, wiedzy o społeczeńtwie... z innego liceum, bo jakoś o tym nikt nie mówi, a to chyba ważne, jak ktoś chce dostać się na lepsze studia. To tak trochę dla tych, którzy pytają po co nowa szkoła.
Odpowiedź: Możemy i chcemy mówić o naszej szkole, nie o innych. Poza tym wyniki matur z każdej szkoły są powszechnie dostępne w internecie.

Pytanie: Ile godzin religii będzie tygodniowo?
Odpowiedź: Dwie, jak w każdym innym liceum.

Pytanie: Czy z j. włoskiego można zdawać maturę?
Odpowiedź: Tak, oczywiście.

Pytanie: Czy dałoby radę w liceum założyć zespół muzyczny, jeżeli byliby chętni?
Odpowiedź: Jak najbardziej, perskusja już jest.

Pytanie: Jeżeli moi rodzice są niewierzący, ja tak średnio, to czy mogę złożyć dokumenty do liceum katolickkego i czy nie będę miał z tego powodu problemów. Rodzice zgadzają się na moją decyzję.
Odpowiedź: Tak, zapraszamy. Kwestie te nie mają znaczenia co do przyjęcia i edukacji w liceum.

Pytanie: Czy szkoła nastawia się na pracę tylko z bardzo zdolnymi, czy jest też otwarta na średnio czy mniej zdolnych? Nie jestem orłem i nie wiem czy dam sobie radę.
Odpowiedź: Chcemy pracować z każdym uczniem, niezależnie od jego zdolności. Nie każdy musi być wybitny.

W najbliższym czasie
18.06- Wtorek