16 października uczniowie klas 2, 3 i 4 rozszerzających biologię wraz z Panią Grażyną Żytko i Panią Krystyną Czabrycką odwiedzili Herbinarium Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Uczniowie po wysłuchaniu historii ośrodka, o którym ciekawie opowiadał pan dr Grzegorz Fiedorowicz, przeszli do robienia własnych mydełek z wybranymi ziołami, które miały różne właściwości. Następnie wybrali się na spacer razem z gospodarzem instytutu, w trakcie którego poznali wiele gatunków roślin, poznali ich zastosowanie w ziołolecznictwie i życiu codziennym, a także gatunki grzybów i ich walory zdrowotne, ale również jakie zagrożenia mogą stwarzać. Następnie przyszedł czas na zrobienie własnej soli leczniczej z ziołami zebranymi podczas spaceru. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem, przy którym prowadzący opowiedział o sposobach zdrowego odżywiania oraz jakie zioła i inne rośliny na to wpływają. Każdy z nas wrócił z samodzielnie wykonanym mydełkiem, solą z ziołami i nowym spojrzeniem na rośliny, które rosną wokół nas.